Будівництво єгипедських пірамід

І до сьогодні достеменно невідомо, як будували піраміди. Але вчені припускають, що до початку будівництва жерці обирали місце, де мала розташовуватися споруда, окреслювали її основу. Далі розробляли план спорудження піраміди. Жерці з надзвичайною точністю орієнтували споруду за сторонами світу та здійснювали ритуал розмічання будівельного майданчика. Потім фараон проводив спеціальний ритуал і давав дозвіл на будівництво.

З усієї країни збирали сильних і молодих чоловіків. Вони працювали в кар’єрі, де готували кам’яні блоки, і на будівельному майданчику.

За свою працю робітники отримували заробітну платню із царської скарбниці й харчі. Як стародавнім єгиптянам вдавалося піднімати кам’яні блоки, що важили до 30 т, на висоту понад 140 м, досі лишається загадкою.

На початку 90-х рр. XX ст. на плато Гіза, де збудовано найбільші піраміди, біля сучасного Каїра, неподалік великих пірамід археологам уперше вдалося знайти місто, де жили їхні будівельники. Тут було досліджено більше ніж сотню великих глиняних посудин, у яких пекли хліб для робітників, тисячі кісток великої рогатої худоби та риби. За підрахунками вчених, у місті жило близько 25 тис. осіб. Основна частина сезонних робітників жила в будинках-гуртожитках біля каменоломень або безпосередньо на будові — біля піраміди. Наглядачі, майстри й ремісники, що обслуговували будівництво, жили в окремих невеликих будинках.

Усього в Єгипті відомо близько 80 пірамід. Найвідомішою та найвищою серед них є піраміда Хуфу (Хеопса), яка розташовується на західному березі Нілу. Її будівництво тривало майже 20 років, і сам фараон безпосередньо спостерігав за ним. Висота піраміди Хуфу сягала 147 м. Вона була облицьована білим, гладким каменем, що виблискував на сонці.

Донині піраміди лишаються однією з найбільших загадок історії. Якщо висоту піраміди Хуфу помножити на мільярд, то це дорівнюватиме відстані від Землі до Сонця. Якби з каміння шести найбільших пірамід виклали дорогу завширшки 6 м, то вона б сягнула 12 тис. км. Не випадково стародавні греки називали піраміди першим чудом світу

Меню сайта
На сайте
Субота, 22.06.2024, 21:23
Приветствую Вас Гість | RSS
Главная | Регистрация | Вход
Вход на сайт
Поиск
Календарь
«  Червень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0